HVA GLEDER DU DEG TIL: STIAN ENGELSEN ØDEGÅRD
Publisert: 9. september 2019
Om Stian:
Stian kom til Stavanger fra Voss i 2008, og har lagt sin elsk på alt som beveger seg i Stavanger Øst. Med bopel på idylliske Siriskjær bor han bare et steinkast fra Tou. Han er en kaffe- og ølglad type som går på mange av våre arrangementer.
Hva gleder du deg til i høstens program og hvorfor?
Det er et stort program, men noe av det jeg gleder meg mest til er Bokassa, Honningbarna og Elephant9, som jeg ikke har fått sjansen til å se live før. Da er det ingen plass som er bedre enn Maskinhallen med konserter som koker!
Hva er ditt beste Tou-minne?
Jeg har flere god minner fra Tou, men det beste må være konserten med svenske Bror Gunnar Jansson på Loftet. Det er en fin atmosfære der, nesten som å sitte i en koselig stue. Han skapte en fantastisk stemning og det var rått å se han spille alle instrumentene selv. One-man-band fra Sverige.
Nysgjerrig på hva Stian skal gå på? Les gjennom hele programmet her.
Siste nyheter
Tou søker musikkansvarlig
Vi søker først og fremst deg som elsker musikk og forstår mekanismene i bransjen. Du er god til å bygge relasjoner, skape nettverk, og se muligheter utenfor de tradisjonelle rammene. I rollen som musikkansvarlig på Tou får du bruk for både den kreative og den strukturelle delen av hjernen, med ansvar for booking og utforming av musikkprogrammet. Musikkprogrammet på Tou rommer konserter, klubbkvelder, festivaler og kunstneriske samarbeid på tvers av sjangre. Vi gir plass til etablerte artister, nye stemmer og uttrykk som trenger rom for å utvikle seg. Stillingen inngår i en tredelt programavdeling sammen med scenekunstansvarlig og barn, familie og nærmiljøansvarlig. De tre fagansvarlige samarbeider tett og rapporterer til daglig leder. Se full utlysning her:
5. oktober 2026
Kjøkkenmedarbeidere søkes!
Kjøkkenmedarbeidere søkes!
31. august 2026
Tou 25 år!
I 25 år har Tou vært en møteplass for kunst, kultur og kreative opplevelser i Stavanger.
29. juli 2026
