SKEIVÅ ROGALAND PRIDE – AVLYST
Publisert: 19. juli 2026
Oppdatering fra styret i Skeivå Rogaland:
Av respekt for kongehuset og kongefamilien, for den landesorgen nasjonen nå er i, og for en konge som har betydd mye for det skeive miljøet, velger Skeivå – Rogaland Pride å avlyse store deler av årets festivalprogram. Dette inkluderer Pride Paraden, Pride Park og Skeivå Nattå.
Om festivalen
I år feirer vi kjærligheten, mangfoldet og likeverd for 27. gang! Stavanger på Skeivå endret i 2020 navn til Skeivå Rogaland Pride for å bli enda mer inkluderende og synlig. Formålet med festivalen er å fremme lokal og internasjonal solidaritet, åpenhet, inkludering og mangfold. Skeivå Rogaland Pride eies og arrangeres av Fri Rogaland.
Skeivå 2026 arrangeres i perioden 28. august til 06. september.
Skeivå har de siste årene vokst stort, og de planlegger en stor Pride festival, med spennende arrangementer, debatter, samtaler, konserter, Pride Park, shows, Skeiva Nattå, og en storslått parade lørdag 6. september.
Du finner hele programmet her
Rogaland skal fargelegges i deilige regnbuefarger, og vi gleder oss til å se alle under årets festival!
PROGRAM PÅ TOU:
Mandag 31.08 «Et lykkelig liv er også en protest» – foredrag med psykolog Liss Anda
Tirsdag 01.09 Sofasamtale om norsk pride-historie
Torsdag 03.09 Skeivås ungdomsfest
Fredag 04.09 PRIDE PARK på Tou scene
Lørdag 05.09 PRIDE PARK: Paradeshow
Lørdag 06.09 SKEIVÅ NATTÅ
